Nadační fond Seňorina

Celkem přispěno:
0 7 2 2 5 0

Nadační fond Seňorina pomáhá lidem s Alzheimerovou chorobou prožít ještě radostný život.

Nadační fond Seňorina

Nemoc se týká celých rodin. Naše hlavní směry podpory proto jsou:

Důstojná péče o seniory

Jsme průkopníky uplatňování Montessori principů v péči o seniory. Jsme přesvědčeni, že péče o osoby s počínající demencí může být smysluplná, radostná a důstojná. Učíme pečovatele, jak dát těmto seniorům pocit potřebnosti, jak hledat potenciál a jak pečovat s respektem. Podporujeme Centrum Seňorina, které poskytuje odlehčovací službu pro osoby trpící Alzheimerovou nemocí. Během krátkodobého pobytu nemocného si rodinní pečující mohou odpočinout od každodenní rutiny, nabrat síly na dovolené nebo si vyřídit své záležitosti, zajít k lékaři, a podobně. V Seňorině to funguje jako doma. Někdo odpočívá, někdo luští křížovky, někdo pomáhá s přípravou večeře. Obývák, pracovna, jídelna i kuchyň. A společné aktivity jako je trénování paměti nebo společné pečení pod vedením proškolených pečovatelek.

Kvalitní podpora pečujících

Přivezli jsme do Česka Alzheimer Café, pravidelné měsíční setkávání nemocných, jejich rodin a odborníků z řad lékařů, sociálních pracovníků, právníků… Inspirovali jsme se osvědčeným holandským modelem. Během setkávání dbáme na otevřenou komunikaci v diskrétním prostředí. Alzheimer Café je přímou podporou konkrétním lidem s jejich individuálními problémy, pro které zprostředkováváme odpovědi na otázky.

Iniciovali jsme a sestavili pracovní skupinu zástupců velkých zaměstnavatelů s cílem prosadit a vyladit podporu zaměstnanců, kteří pečují o blízkou osobu, o své rodiče, partnery, atd. Projekt s pracovním názvem Péče v práci si klade za cíl dosáhnout ve spolupráci s dalšími legislativních změn a změny v přístupu zaměstnavatelů k pečujícím zaměstnancům.

Vzdělaní pečovatelé

Pořádáme akreditované kurzy pro rodinné pečující i pro profesionální pečovatele. Poskytujeme bezplatné konzultace. Budeme vděčni za podporu této činnosti. Díky tomu se důstojná péče o seniory bude šířit rychleji.

Nadační fond Seňorina

www.nfsenorina.cz